Ankara’da gözaltına alınan kadın avukat korona oldu

Ankara’da gözaltında alınan bir kadın avukatın korona testi pozitif çıktı. İki gün önce 29 Mayıs Devlet Hastanesine götürülen avukatın test sonucu bugün e-Nabız’a düştü.
Aktifhaber’de yer alan habere göre, üç gün önce Ankara merkezli 7 ilde yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 48 avukat arasında bulunan bir kadın, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde koronavirüs kaptı. 13 Eylül’de Etlik Zübeyde Hanım EAH Laboratuvarı’nda test yapılan avukatın sonucu bugün e-Nabız’a düştü.
Daha önce 8 kişiyle aynı nezarette kalan kadın avukatın adını aile yakınları açıklamak istemedi. Kadın avukat, dün serbest bırakıldı. Hastaneye ateşi olan 3 avukatın daha korona şüphesiyle götürüldüğü öğrenildi.

KELEPÇELİ GETİRİLDİLER

7 stajyer avukat, 3 ihraç hakim, 1 ihraç hakim adayı ile 1 hukuk fakültesi mezunu arasında bulunduğu toplam 60 hukukçunun gözaltına alınmasına İstanbul ve Ankara’nın içinde yer aldığı 10 baro tepki gösterdi. 12 gün gözaltında kalmaları beklenen avukatlar dün akşam saatlerinde Ankara Adliyesine plastik kelepçe ile götürüldü. Tanık ifadeleri ve teknik takip yapılarak alınan avukatların gözaltı gerekçesi, 15 Temmuz’dan sonra Cemaat operasyonları kapsamında tutuklananlara avukatlık yapmaları.

http://aktifhaber.com/15-temmuz/ankarada-gozaltina-alinan-kadin-avukat-korona-oldu-h149831.html