Cezaevinden tahliye olan mahkûmun Kovid-19 testi pozitif çıktı

Tr724’de yer alan habere göre Ağrı Cezaevi’nden tahliye olduktan sonra Van’ın İpekyolu ilçesindeki evine gelen kişiye daha sonra yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine mahalle karantinaya alındı.

Ağrı’da cezaevinden tahliye olan S.K ailesinin yaşadığı Van’ın İpekyolu ilçesine geldi. Bir süre sonra S.K’da  koronavirüs belirtileri görülmesi üzerine yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Eşine yapılan testin de pozitif çıkması üzerine mahalledeki 76 ev karantinaya alındı.

Olayla ilgili bir açıklama yapan Van Valiliği mahalleye giriş çıkışların yasaklandığını bildirdi. Van Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘‘Ağrı’nın Patnos ilçesindeki ceza infaz kurumundan 12 Nisan 2020 tarihinde tahliye olup ilimiz İpekyolu ilçesi Yalım Erez Mahallesi 4. Sokaktaki ikametine gelen S.K., korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine 25 Nisan 2020 tarihinde 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştır.

MAHALLEDE 76 EV KARANTİNAYA ALINDI

S.K.’nın eşi A.K.’nın da bugün (26.04.2020) koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine hastaneye sevk edilmesinin ardından, S.K.’nın ikameti ve çevresi olan Bostaniçi Yalım Erez Mahallesi 3 ve 4. Sokaklar ile Ertuş Caddesi üzerinde bulunan 76 ev bugün itibariyle karantina altına alınmıştır. Giriş çıkışların yasaklandığı karantina bölgesinde sağlık ekipleri de çalışmalarını yoğunlaştırdı.’’

Cezaevinde tahliye olan mahkûmun Kovid-19 testi pozitif çıktı! Mahalle karantinaya alındı